Над 20 хиляди посетиха Българския павилион на архитектурното Биенале във Венеция

Над 20 000 посетители е посрещнал Българският павилион на Венецианското биенале за архитектура 2023 от началото на международното изложение. Проектът „Образованието е придвижване от мрак към светлина“ предизвика силен интерес и отзвук сред публиката. Архитекти, дизайнери, педагози, ученици, общественици и други – всички те са споделили впечатленията си от темата на павилиона с емоционални и интригуващи послания и мнения. „Павилионът е надежда и лъч светлина, че имаме бъдеще!“ е един от многото положителни отзиви в книгата за впечатления. Студенти от Нов български университет споделят, че българският павилион ги е вдъхновил да насочат работата си като бъдещи архитекти в тази посока.

Биеналето за архитектура във Венеция е към своя край – приключва на 26 ноември. Като продължение на изложбата авторите съвместно със студенти от УАСГ работят по обществено достъпна виртуална карта за всички закрити училища. Тя включва разширена информация за потенциала на изоставените сгради. Изследват се локацията, демография, инфраструктура, състояние и възможностите за адаптация към нови функции.

Related Articles

След южните квартали: Къде ще се строи в София през следващото десетилетие

Южна София беше големият победител на жилищния бум през последните две десетилетия. Квартали като „Кръстова вада“, „Манастирски ливади“, „Малинова долина“, „Витоша“ и районите около...

АПИ с ремонти на третокласни пътища и участъци от АМ“Тракия“

Агенция „Пътна инфраструктура“ започва основен ремонт на близо 29 километра третокласни пътища в област Добрич. Паралелно с това се въвеждат временни промени в организацията...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ