Над 20 хиляди посетиха Българския павилион на архитектурното Биенале във Венеция

Над 20 000 посетители е посрещнал Българският павилион на Венецианското биенале за архитектура 2023 от началото на международното изложение. Проектът „Образованието е придвижване от мрак към светлина“ предизвика силен интерес и отзвук сред публиката. Архитекти, дизайнери, педагози, ученици, общественици и други – всички те са споделили впечатленията си от темата на павилиона с емоционални и интригуващи послания и мнения. „Павилионът е надежда и лъч светлина, че имаме бъдеще!“ е един от многото положителни отзиви в книгата за впечатления. Студенти от Нов български университет споделят, че българският павилион ги е вдъхновил да насочат работата си като бъдещи архитекти в тази посока.

Биеналето за архитектура във Венеция е към своя край – приключва на 26 ноември. Като продължение на изложбата авторите съвместно със студенти от УАСГ работят по обществено достъпна виртуална карта за всички закрити училища. Тя включва разширена информация за потенциала на изоставените сгради. Изследват се локацията, демография, инфраструктура, състояние и възможностите за адаптация към нови функции.

Related Articles

Министър Шишков: Всички нови магистрали ще се дават на концесия

Всички нови магистрали у нас ще се дават на концесия. "Турция има най-голям интерес да строи. Държавите около нас започнаха да искат да изграждат...

Инвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе

В Община Русе е постъпило инвестиционно намерение за изграждане на модерен ритейл парк в кв. „Дружба“ 3. Проектът предвижда търговски комплекс с разнообразни обекти,...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ