Община Ловеч въвежда SMS паркиране в центъра на града

Община Ловеч ще въведе SMS паркиране в централната част на града, съобщиха от пресцентъра на администрацията. Вече месец местната власт работи по изграждането на система за оптимизиране на паркирането в града.

Първоначално то ще бъде въведено в обособените сега паркинги в центъра на Ловеч.

Целта е да се преустанови паркирането в нарушение на Закона за движение по пътищата, тъй като в момента, според администрацията, нерегламентираното паркиране затруднява участниците в движението и създава предпоставки за пътно транспортни произшествия.

Предвижда се плащането за паркиране, освен със SMS, да става и чрез регистриране в мобилно приложение, абонамент или в брой в партньорски обекти.

Преди въвеждането на системата за платено паркиране Общинският съвет трябва да определи съответните зони с паркоместата и да ги обозначи с нужните знаци.

Related Articles

Нови карти с достъпни туристически маршрути на Варна за хора с двигателни затруднения

От 1 юли в Туристическия информационен център на Община Варна ще бъдат на разположение безплатни карти на маршрута „Варна за всички“ - специализиран туристически...

Инвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе

В Община Русе е постъпило инвестиционно намерение за изграждане на модерен ритейл парк в кв. „Дружба“ 3. Проектът предвижда търговски комплекс с разнообразни обекти,...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ