6 нови електробуси стават част от градския транспорт в Благоевград

Шест нови електробуси стават част от градския транспорт на Благоевград. Те ще допринесат за намаляване на замърсяването на въздуха и опазването на околната среда. Модерните обществени превозни средства са доставени по проект „Интегриран градски транспорт на град Благоевград“, финансиран по управляваната от Министерството на регионалното развитие и благоустройството Оперативна програма „Региони в растеж“ 2014-2020 г. Той е на стойност 5,6 млн. лв., от които над 4,3 млн. лв. са безвъзмездните европейски средства, а останалите са собствен принос на общината. За обслужване на машините са доставени и монтирани и 3 двойни зарядни станции.

Електробусите са нископодови, с двойна врата за осигуряване на максимален комфорт за пътниците със специални потребности, както и за родители с колички. Возилата разполагат с рампа, след пускането на която автобусът не може да потегли. При това положение автоматично се включват аварийни светлини, които да ориентират водача и всички останали участници в движението. Снабдени са и със системата за сигнализация и безопасност на пътниците.

Related Articles

Укрепват моста на река Струма при с. Мурсалево

Одобрен е проектът за укрепване на моста на река Струма при с. Мурсалево. Има и осигурено финансиране в размер на около 300 хил.евро, така...

Еврото е привлякло 7 пъти повече чужди инвестиции до април

Преките чуждестранни инвестиции в страната убедително бележат ръст от началото на годината, когато България влезе в еврозоната и единната европейска валута замени лева. По данни...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ