Обществено обсъждане за изграждането на нова автогара в Созопол

Обществено обсъждане за изграждането на новата автогара в Созопол ще се проведе на 13 юни от 17.30 в читалище „Отец Паисий“. Предвижда се тя да да бъде изградена срещу сградата на общинска администрация в местността „Провлак“ между стария и новия град.

Общественото обсъждане е по инициатива на кмета Тихомир Янакиев. На срещата ще бъдат дискутирани възможностите за алтернативни точки за автогарата при стеклите се трудности, както и предложения за съвместни действия на общината и местните хора.

Според приетия от Общинския съвет транспортен план в рамките на 5 години трябва да бъде направена система, която да обхване с инфраструктура Созопол, Буджака и Черноморец, както и линиите към областния център.

Related Articles

Внедряват мерки за енергийна ефективност в 4 столични читалища

Столичната община изпълнява проекти за обновяване на четири читалища, в които се внедряват мерки за енергийна ефективност. Сградите се намират в районите „Триадица“, „Красна...

Нов приключенски парк за деца отвори врати в Кюстендил

Кметът на Община Кюстендил инж. Огнян Атанасов и кметът на община Крива Паланка Сашко Митовски официално откриха новоизградения Общински приключенски парк за деца –...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ