Строят нов мост при село Горник

Съоръжението ще е на мястото на изградения преди век „Горнишки мост“

Изграждат нов мост при село Горник, община Червен бряг. Това става близо век след построяването на „Горнишкия мост“ в далечната 1932 г. сочи историята на селото. След множество трудности и забавяния той е завършен и приет през 1941 г. От тогава до наши дни е в експлоатация само с козметични ремонти.

Мостът, който се строи сега ще бъде с две ленти за движение, с пешеходна зона и осветление и ще покрива всички европейски стандарти, коментират от общината. Проектът е финансиран по новосъздадената Национална програма за финансиране на приоритетни общински проекти. Изпълнител на строителните дейности е „ДК Инфраинвест“ – София ЕООД. Амбицията на строителя и администрацията на Червен бряг е мостът да бъде завършен не за предвидения двугодишен срок, а още до края на тази година.

Related Articles

Нови обучения в сектор „Строителство“ до края на юни

Европейски Цифров Иновационен Хъб в сектор строителство (ЕЦИХ) обяви обученията, които провежда за специалисти до края на месец юни 2026г. Присъствено обучение на тема “Възможности...

Инвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе

В Община Русе е постъпило инвестиционно намерение за изграждане на модерен ритейл парк в кв. „Дружба“ 3. Проектът предвижда търговски комплекс с разнообразни обекти,...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ