Строят нов мост при село Горник

Съоръжението ще е на мястото на изградения преди век „Горнишки мост“

Изграждат нов мост при село Горник, община Червен бряг. Това става близо век след построяването на „Горнишкия мост“ в далечната 1932 г. сочи историята на селото. След множество трудности и забавяния той е завършен и приет през 1941 г. От тогава до наши дни е в експлоатация само с козметични ремонти.

Мостът, който се строи сега ще бъде с две ленти за движение, с пешеходна зона и осветление и ще покрива всички европейски стандарти, коментират от общината. Проектът е финансиран по новосъздадената Национална програма за финансиране на приоритетни общински проекти. Изпълнител на строителните дейности е „ДК Инфраинвест“ – София ЕООД. Амбицията на строителя и администрацията на Червен бряг е мостът да бъде завършен не за предвидения двугодишен срок, а още до края на тази година.

Related Articles

За 1,600 хиляди евро: Обновиха пожарната в Пловдив

Официално откриват днес обновените сгради на пловдивската пожарна на улица „Преслав“ и на „Кукленско шосе“. Общата стойност на ремонтните дейности е близо 1 милион...

Община Кюстендил се сдоби с два електромобила

Община Кюстендил се сдоби с два електромобила, тип пикап, за подобряване на социалните услуги. Проектът е финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост. Електромобилите...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ