Ремонтират с до 200 милиона лева студентските общежития

Общежитията на студентите в страната ще се ремонтират с до 200 млн. лв. по програмата за саниране, ремонт и обзавеждане на студентски бази, реши правителството. Допълнителните 100 млн. лв. над първоначално заложеното финансиране ще се използват за модернизация на управляваните от държавните висши училища общежития. Освен че увеличи средствата по програмата, Министерският съвет удължи и нейното действие с една година – до края на 2027г.

Със същия срок се удължават и още две програми за разширяване и подобряване на сградния фонд и материалната база в системата на образованието. Това са програмата за изграждане, пристрояване, надстрояване и реконструкция на детски ясли, детски градини и училища и за изграждане и основен ремонт на спортни площадки и физкултурни салони в държавните и общинските училища. Всяка от тях е с бюджет от по 240 млн. лв.

И трите програми са в процес на изпълнение, като подаването на проектни предложения вече е приключило. В момента се разглеждат всички документи за извършване на класиране в съответствие с критериите, определени в програмите и разпределяне на определения ресурс.

Related Articles

АПИ с ремонти на третокласни пътища и участъци от АМ“Тракия“

Агенция „Пътна инфраструктура“ започва основен ремонт на близо 29 километра третокласни пътища в област Добрич. Паралелно с това се въвеждат временни промени в организацията...

България представи в Анкара възможностите си за СПА и здравен туризъм

Зам.-министърът на туризма проф. Мариела Модева представи България като водеща СПА и здравна дестинация на форум в Анкара, посветен на инициативата „БГ ЛЯТО" и...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ