Пуснаха обществена поръчка за национален STEM център

Бъдещата сграда ще включва научни лаборатории с оборудване от най-висок клас

Пусната е обществената поръчка за изграждане на националния STEM център в София Тех Парк. Бъдещата сграда ще има лаборатории в пет основни направления: “Зелени технологии и устойчиво развитие”, “Роботика и кибер-физични системи”, “Дизайн и 3D прототипиране”, “Математика и информатика” и “Природни науки”. Предвидено е и създаване на зала за дигитално изкуство (Digital Art) и аудио визуално изкуство, зали за обучения, семинари и срещи, както и на учебни работилници (Maker Space).

Изграждането на научните лаборатории в единен многофункционален комплекс цели да повиши мотивацията за учене и да се насърчи развиването на умения в областите, свързани с природни и инженерни науки, изкуствен интелект, роботика, ИКТ, както и иновативността и предприемчивостта за тяхното практическо приложение.

Related Articles

Пускат новите камери с изкуствен интелект на ключови кръстовища в София

На 35 ключови кръстовища в София ще заработят новите камери с изкуствен интелект, които ще ловят нарушители. Общо 200 от умните устройства ще бъдат...

По-скъпи винетки от 1 август 2026 г.

Увеличение на цените на винетните такси с 30 % от 1 август 2026 г. предвижда проект на постановление за изменение на Тарифата за таксите,...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ