Община Кюстендил се сдоби с два електромобила

Община Кюстендил се сдоби с два електромобила, тип пикап, за подобряване на социалните услуги. Проектът е финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост.

Електромобилите се използват от социалните екипи за посещения при потребители в техните домове, за доставка на храна, медикаменти и помощни средства, както и за транспортиране на лица до институции и лечебни заведения.

Също така ще се подпомага административната и логистичната дейност на социалните услуги в общността. Чрез внедряването му се осигурява по-екологичен транспорт, намаляват се разходите за гориво и се редуцира въглеродният отпечатък на социалните услуги.

Подобрява се мобилността на екипите и достъпът до социална подкрепа в отдалечени и труднодостъпни населени места. По проект „Устойчива мобилност в социалните услуги на Община Кюстендил“ е изградена и зарядна станция с мощност 22 kW.

Related Articles

Нови обучения в сектор „Строителство“ до края на юни

Европейски Цифров Иновационен Хъб в сектор строителство (ЕЦИХ) обяви обученията, които провежда за специалисти до края на месец юни 2026г. Присъствено обучение на тема “Възможности...

100 годишната сграда на театъра в Хасково грее след основен ремонт

Емблематичната 100 годишна сграда на театъра в Хасково грейна в пълния си блясък след основен ремонт. Проектът „Енергийно обновяване на сградата на ДКТ „Иван...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ