За пета поредна година Габрово е домакин на дискусионния форум „Кметовете говорят“, който се провежда на 24 и 25 юни 2026 г.
Събитието е в рамките на конференцията „В очакване на бюджета: ще намерим ли решения за забавените процеси?“ и ще насочи вниманието към практическите трудности пред общините при подготовката и изпълнението на проекти за енергийна ефективност, сградно обновяване и възобновяеми източници.Програмата предвижда представяне на примери от България и Габрово при изпълнението на проекти за устойчива енергия.
Вторият ден ще бъде посветен на възможностите за участие на българските общини в международни инициативи за климата, финансирането на проекти на европейско равнище и интегрирания подход към градските политики за устойчиво развитие.





