Представят резултатите от проекта за нов затвор в с. Самораново

На 29 април представят резултатите по проекта за новия затвор, който се изгражда край дупнишкото с. Самораново. Той е на стойност около 35 млн. лева и се изпълнява по Норвежкия финансов механизъм 2014-2021 г., съобщават от правосъдното министерство. Комплексът е за 400 осъдени и ще бъде показан на норвежките партньори. В срещата ще участват представители от Министерството на правосъдието и Главна дирекция „Изтърпяване на наказанията“.

Срещата на терена в Самораново и пресконференция са насрочени за след 14 часа. В модерния комплекс ще бъдат настанени 400 лишени от свобода, изграден е учебен център за 100 служители на ГДИН, ново преходно отделение, училище, цехове за работа, социален център, административна сграда и др.

Изграден е и модерен арест за 40 души. Очакванията са в новия затвор първите лишени от свобода да бъдат настанени, когато всички нови процедури, обучения на служители и тестове за сигурност бъдат проведени и въведени на място. Процесът ще бъде подпомогнат и наблюдаван от Норвежката корекционна служба.

Затворът вече е вързан за ВиК мрежата от 29 февруари с отделна партида, каза кметът на селото Райко Цветков.

Related Articles

Монумент Бузлуджа става отново сцена за арт преживяване

От 14 до 16 август фестивалът OPEN BUZLUDZHA отново ще превърне монумент Бузлуджа в локация за музика, светлини ефекти и културни прояви. Сцената тази...

Министър Шишков: Без ремонти по магистралите в отпускарските месеци

През най-отпускарските месеци юли и август няма да има ремонти по магистралите и ще се пътува нормално, обяви регионалният министър арх. Иван Шишков. Той...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ