Пловдив: Започва обследването на Бетонен мост „Тодор Александров“

Започва обследването, необходимо за определяне на нуждата от рехабилитация на Бетонния мост „Тодор Александров“ в Пловдив. Заповедта за стартиране на процедурата е прехвърлена към Район „Централен“, информират от администрацията. Средствата за дейностите са заложени предварително в бюджета на Община Пловдив. Обследването на моста цели проверка на годността на съоръжението, за да се гарантира безопасността при използването му и да се предприемат евентуални мерки за подобряване на състоянието му.

И без обследване на конструктивната здравина е видно, че северната част на моста над бул. „Христо Ботев“ не е в добро състояние. Стълбите са изкъртени, отвсякъде стърчат арматури, а след всеки дъжд съоръжението тече дни наред.

Предстои в най-кратки срокове да бъде определена фирмата, която ще извърши обследването и ще излезе със заключение за здравина на важното съоръжение.

Предвижда се в рамките на обследването да бъде проучена и възможността за изграждане на асансьор, тъй като в момента стълбите на моста са непреодолимо препятствие за инвалиди и майки с детски колички. Съоръжението, строено през 1980-а година, е амортизирано с времето, но е с голямо натоварване, тъй като свързва район „Южен“ с централната част на града.

Related Articles

Задължително: Сменяме старите водомери и топломери с умни. Ще отчитат дистанционно

Нова мярка за отчитане на консумираната топла вода и топлоенергия на абонатите на ТЕЦ влза в сила от края на годината. Тези, които пропуснат...

ДНСК с нов началник

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков назначи арх. Деляна Панайотова за началник на Дирекцията за национален строителен контрол. Арх. Панайотова е завършила Университета...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ