Пловдив: Започва обследването на Бетонен мост „Тодор Александров“

Започва обследването, необходимо за определяне на нуждата от рехабилитация на Бетонния мост „Тодор Александров“ в Пловдив. Заповедта за стартиране на процедурата е прехвърлена към Район „Централен“, информират от администрацията. Средствата за дейностите са заложени предварително в бюджета на Община Пловдив. Обследването на моста цели проверка на годността на съоръжението, за да се гарантира безопасността при използването му и да се предприемат евентуални мерки за подобряване на състоянието му.

И без обследване на конструктивната здравина е видно, че северната част на моста над бул. „Христо Ботев“ не е в добро състояние. Стълбите са изкъртени, отвсякъде стърчат арматури, а след всеки дъжд съоръжението тече дни наред.

Предстои в най-кратки срокове да бъде определена фирмата, която ще извърши обследването и ще излезе със заключение за здравина на важното съоръжение.

Предвижда се в рамките на обследването да бъде проучена и възможността за изграждане на асансьор, тъй като в момента стълбите на моста са непреодолимо препятствие за инвалиди и майки с детски колички. Съоръжението, строено през 1980-а година, е амортизирано с времето, но е с голямо натоварване, тъй като свързва район „Южен“ с централната част на града.

Related Articles

За 1,600 хиляди евро: Обновиха пожарната в Пловдив

Официално откриват днес обновените сгради на пловдивската пожарна на улица „Преслав“ и на „Кукленско шосе“. Общата стойност на ремонтните дейности е близо 1 милион...

Ремонтът на Дунав мост се очаква да приключи до края на юни

Продължаващият втора година ремонт на българската част на Дунав мост трябва да приключи до края на месеца, това обяви областният управител на Русе проф....

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ