Столичната община започна обновяване на пътната маркировка

Столичната община започна обновяване на пътната маркировка в града, с акцент върху пешеходните пътеки, улиците и булевардите.

Дейностите стартираха от основните булеварди и най-натоварените пешеходни пътеки. Нова маркировка вече е положена на ключови транспортни артерии като булевардите „Цар Освободител“, „Христо Ботев“, „Скобелев“, част от „Т. Каблешков“, „Партений Нишавски“ и други.

В сътрудничество с отдел „Пътна полиция“ при СДВР Столичната община е извършила огледи и е набелязала допълнителни мерки за обезопасяване на редица пешеходни пътеки. Тези мерките включват: поставяне на осветление на местата, където липсва, антипаркинг стълбчета преди и след пешеходната пътека на някои локации.

За новата маркировка се използват светлоотразителни перли, които значително подобряват видимостта, особено през нощта и при лоши метеорологични условия. За пешеходните пътеки се полага термопластик с минимална дебелина 2,5 мм, което гарантира дълготрайност от около 4 до 5 години.

Предстои изграждането на пешеходна светофарна уредба на мястото на съществуващата пешеходна пътека на бул. „Гоце Делчев“ при ул. „Хубча“, за която вече има изготвен проект.

Предвижда се преди началото на учебната година да бъдат обновени пешеходните пътеки пред всички училища и детски градини в София.

Related Articles

В Свищов: Изградиха нови центрове за социални услуги

Община Свищов приключи с изграждането на центровете, където ще се предоставят три нови социални услуги за хора с интелектуални и физически увреждания. Строежите са...

100 годишната сграда на театъра в Хасково грее след основен ремонт

Емблематичната 100 годишна сграда на театъра в Хасково грейна в пълния си блясък след основен ремонт. Проектът „Енергийно обновяване на сградата на ДКТ „Иван...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ