Откриха най-модерната пречиствателна станция на Балканите

С тържествен водосвет и рязане на лентата в Пловдив официално беше открита реконструираната Пречиствателна станция за отпадни води. Проектът е ключов за града тъй като старото съоръжение е в експлоатация от 1986 година и отговаря на изискванията по старите норми.

След две години и половина работа и инвестиция от близо 80 милиона лева Пловдив има най-модерната пречиствателна станция на Балканите. Пречиствателната разполага с два нови метан танка по 7500 кубика всеки. В тях ще се преработва утайката до биогаз, който ще се използва за производство на електрическа и топлинна енергия. Стабилизираната утайка пък ще се изсушава и ще се изгаря за твърдо гориво или цимент.

Related Articles

Задължително: Сменяме старите водомери и топломери с умни. Ще отчитат дистанционно

Нова мярка за отчитане на консумираната топла вода и топлоенергия на абонатите на ТЕЦ влза в сила от края на годината. Тези, които пропуснат...

Жителите на Северна България определят кои обекти да получат европейско финансиране

Жителите на Северна България ще могат да посочат най-важните приоритети за развитие на населените места чрез специално допитване. То се провежда от Управляващия орган...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ