Откриха най-модерната пречиствателна станция на Балканите

С тържествен водосвет и рязане на лентата в Пловдив официално беше открита реконструираната Пречиствателна станция за отпадни води. Проектът е ключов за града тъй като старото съоръжение е в експлоатация от 1986 година и отговаря на изискванията по старите норми.

След две години и половина работа и инвестиция от близо 80 милиона лева Пловдив има най-модерната пречиствателна станция на Балканите. Пречиствателната разполага с два нови метан танка по 7500 кубика всеки. В тях ще се преработва утайката до биогаз, който ще се използва за производство на електрическа и топлинна енергия. Стабилизираната утайка пък ще се изсушава и ще се изгаря за твърдо гориво или цимент.

Related Articles

В Свищов: Изградиха нови центрове за социални услуги

Община Свищов приключи с изграждането на центровете, където ще се предоставят три нови социални услуги за хора с интелектуални и физически увреждания. Строежите са...

Министър Шишков: Всички нови магистрали ще се дават на концесия

Всички нови магистрали у нас ще се дават на концесия. "Турция има най-голям интерес да строи. Държавите около нас започнаха да искат да изграждат...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ