Обновяват тротоарите в София през следващите 4 години

Столичната община започва работа по програма за обновяване на тротоарите в града през следващите 4 години. Стойността е 60 млн. евро, от които 50 млн. са заем от Европейската инвестиционна банка.

Очакванията са не по-малко от 30% от средствата да бъдат разпределяни към районните кметове, които да ги управляват по свое усмотрение.

Програмата предвижда през идните 4 години в столицата да бъдат обновени общо над 690 000 кв. м тротоари. Освен нови настилки, ще се направят понижения на тротоарите, така че да са достъпни за майки с колички и хора със затруднения в придвижването. Ще бъдат изградени нови бордюри, тактилни ивици за хора с увредено зрение, при необходимост парапети и антипаркинг колчета, за да не се качват автомобили по новите настилки. Предвижда се и ремонт на изкуствените неравности, които не отговарят на актуалните изисквания и засаждане на нови дървета, където това е възможно. Целта е придвижването в града да стане по-удобно, комфортно и сигурно.

Related Articles

Министър Шишков: Без ремонти по магистралите в отпускарските месеци

През най-отпускарските месеци юли и август няма да има ремонти по магистралите и ще се пътува нормално, обяви регионалният министър арх. Иван Шишков. Той...

Министър Шишков: Всички нови магистрали ще се дават на концесия

Всички нови магистрали у нас ще се дават на концесия. "Турция има най-голям интерес да строи. Държавите около нас започнаха да искат да изграждат...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ