Обновяват тротоарите в София през следващите 4 години

Столичната община започва работа по програма за обновяване на тротоарите в града през следващите 4 години. Стойността е 60 млн. евро, от които 50 млн. са заем от Европейската инвестиционна банка.

Очакванията са не по-малко от 30% от средствата да бъдат разпределяни към районните кметове, които да ги управляват по свое усмотрение.

Програмата предвижда през идните 4 години в столицата да бъдат обновени общо над 690 000 кв. м тротоари. Освен нови настилки, ще се направят понижения на тротоарите, така че да са достъпни за майки с колички и хора със затруднения в придвижването. Ще бъдат изградени нови бордюри, тактилни ивици за хора с увредено зрение, при необходимост парапети и антипаркинг колчета, за да не се качват автомобили по новите настилки. Предвижда се и ремонт на изкуствените неравности, които не отговарят на актуалните изисквания и засаждане на нови дървета, където това е възможно. Целта е придвижването в града да стане по-удобно, комфортно и сигурно.

Related Articles

Укрепват свлачището по пътя към Бачиново

Започна укрепването на срутището по пътя за местността Бачиново, село Бистрица и местността Картала, съобщиха от пресцентъра на Община Благоевград. Дейностите на терен стартираха...

Ремонтът на Дунав мост се очаква да приключи до края на юни

Продължаващият втора година ремонт на българската част на Дунав мост трябва да приключи до края на месеца, това обяви областният управител на Русе проф....

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ