Крумовград ще има пречиствателна станция за отпадни води

В община Крумовград ще бъде изградена пречиствателна станция за отпадни води за 34 милиона лева. Тя е част от мащабен проект за изцяло нова водоснабдителна и канализационна мрежа, финансиран от Оперативната програма „Околна среда“.

Договорът за строителството е подписан на извънредно заседание на Асоциацията по ВиК в Кърджали, информира kmeta.bg. Срокът за изпълнение на проекта е до 2029 година.

Освен в Крумовград, пречиствателни станции ще бъдат изградени в общините Момчилград и Джебел. В следващите месеци предстоят въвеждане на мерки за ограничаване загубите на вода и подобряване на ВиК инфраструктурата в района на Кърджали, съобщиха от областната администрация.

Related Articles

Нови карти с достъпни туристически маршрути на Варна за хора с двигателни затруднения

От 1 юли в Туристическия информационен център на Община Варна ще бъдат на разположение безплатни карти на маршрута „Варна за всички“ - специализиран туристически...

Укрепват моста на река Струма при с. Мурсалево

Одобрен е проектът за укрепване на моста на река Струма при с. Мурсалево. Има и осигурено финансиране в размер на около 300 хил.евро, така...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ