Крумовград ще има пречиствателна станция за отпадни води

В община Крумовград ще бъде изградена пречиствателна станция за отпадни води за 34 милиона лева. Тя е част от мащабен проект за изцяло нова водоснабдителна и канализационна мрежа, финансиран от Оперативната програма „Околна среда“.

Договорът за строителството е подписан на извънредно заседание на Асоциацията по ВиК в Кърджали, информира kmeta.bg. Срокът за изпълнение на проекта е до 2029 година.

Освен в Крумовград, пречиствателни станции ще бъдат изградени в общините Момчилград и Джебел. В следващите месеци предстоят въвеждане на мерки за ограничаване загубите на вода и подобряване на ВиК инфраструктурата в района на Кърджали, съобщиха от областната администрация.

Related Articles

Обновяват градската водопроводна мрежа в Плевен

Община Плевен започна работа по пореден ВиК проект, свързан с обновяването на градската водопроводна мрежа. След приключване на задължителните процедури е открита строителната площадка...

България получава близо 1 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

ЕК одобри четвъртото ни искане за плащане „Европейската комисия даде положителна оценка на четвъртото искане за плащане на България по Националния план за възстановяване и...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ