От 1 декември: Разширяват нискоемисионната зона за автомобили в София

От 1 декември се разширява зоната, в която се забранява движението на автомобили с еко категория I. Така нареченият голям ринг се заключва между булевардите „Сливница“, „Данаил Николаев“, „Ситняково“, „Михаил Еминеску“, „Яворов“, „Никола Вапцаров, „Атанас Дуков“, „Люба Величкова“, „Сребърна“, „Ибсен“, „П. Ю. Тодоров“, „Гешов „и „Константин Величков“.

В малкия ринг нямат право да преминават автомобили с еко категория I и II. Малкият ринг е заключен между булевардите „Васил Левски“, „Патриарх Евтимий“, „Скобелев“, „Сливница“ и „Опълченска“. Контролът ще е изцяло дигитализиран, като ще има 180 камери, които ще следят денонощно за нарушители. Глобите са в размер на 50 лева за физически лица и до 1000 лева за юридически.

Related Articles

ДНСК с нов началник

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков назначи арх. Деляна Панайотова за началник на Дирекцията за национален строителен контрол. Арх. Панайотова е завършила Университета...

Фотоизложба разказва историята на изчезналата улица „Търговска“ в София

В подлеза до Президентството може да бъде видяна историята на изчезналата улица "Търговска" в столицата. Експонирани са интересни снимки от стара София, предоставени от...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ