Крумовград ще има пречиствателна станция за отпадни води

В община Крумовград ще бъде изградена пречиствателна станция за отпадни води за 34 милиона лева. Тя е част от мащабен проект за изцяло нова водоснабдителна и канализационна мрежа, финансиран от Оперативната програма „Околна среда“.

Договорът за строителството е подписан на извънредно заседание на Асоциацията по ВиК в Кърджали, информира kmeta.bg. Срокът за изпълнение на проекта е до 2029 година.

Освен в Крумовград, пречиствателни станции ще бъдат изградени в общините Момчилград и Джебел. В следващите месеци предстоят въвеждане на мерки за ограничаване загубите на вода и подобряване на ВиК инфраструктурата в района на Кърджали, съобщиха от областната администрация.

Related Articles

Жителите на Северна България определят кои обекти да получат европейско финансиране

Жителите на Северна България ще могат да посочат най-важните приоритети за развитие на населените места чрез специално допитване. То се провежда от Управляващия орган...

Масирани проверки на строителните обекти в София

Столичният инспекторат осъществява засилен контрол върху строителните обекти във всички райони на София. За последните две седмици са извършени 157 проверки на терен, при...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ