Крумовград ще има пречиствателна станция за отпадни води

В община Крумовград ще бъде изградена пречиствателна станция за отпадни води за 34 милиона лева. Тя е част от мащабен проект за изцяло нова водоснабдителна и канализационна мрежа, финансиран от Оперативната програма „Околна среда“.

Договорът за строителството е подписан на извънредно заседание на Асоциацията по ВиК в Кърджали, информира kmeta.bg. Срокът за изпълнение на проекта е до 2029 година.

Освен в Крумовград, пречиствателни станции ще бъдат изградени в общините Момчилград и Джебел. В следващите месеци предстоят въвеждане на мерки за ограничаване загубите на вода и подобряване на ВиК инфраструктурата в района на Кърджали, съобщиха от областната администрация.

Related Articles

НСОРБ събира местната и централната власт за диалог по бъдещето на българските общини

На 18 юни 2026 г. Националното сдружение на общините в Република България (НСОРБ) ще събере в София кметовете на българските общини и представители на...

ДНСК с нов началник

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков назначи арх. Деляна Панайотова за началник на Дирекцията за национален строителен контрол. Арх. Панайотова е завършила Университета...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ