Заради футболното дерби на Пловдив затварят улици

Пловдивската дирекция на вътрешните работи е създала необходимата организация за осигуряване на спокойствието и безопасността на движението в областния град във връзка с дербито между ПФК „Локомотив“ и ПФК „Ботев“. То ще се състои в неделя, от 18.30 ч. на стадион „Локомотив“.

С цел обезпечаване на пътната безопасност със заповед на кмета на Община Пловдив от 16.00 ч. до 23.00 ч. в неделя затворена за моторни превозни средства ще бъде ул. „Варшава“, в отсечката между ул. „Богомил“ и ул. „Славянска“. При необходимост е възможно временно ограничение на движението и в района, заключен между бул. „Санкт Петербург“, ул. „Лев Толстой“, ул. „Проф. Цветан Лазаров“, ул. „Димитър Ризов“, бул. „Източен“, ул. „Богомил“ и бул. „Христо Ботев“.

Заради сключено споразумение между ръководствата на двата клуба, футболната среща ще се играе само пред публика на отбора домакин.

Привържениците на гостуващия отбор ще могат да проследят мача на специално изградена видео стена на терена пред централната трибуна на стадион „Христо Ботев“. Достъпът до там ще става през входовете на бул. „Източен“.

Related Articles

България получава близо 1 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

ЕК одобри четвъртото ни искане за плащане „Европейската комисия даде положителна оценка на четвъртото искане за плащане на България по Националния план за възстановяване и...

След южните квартали: Къде ще се строи в София през следващото десетилетие

Южна София беше големият победител на жилищния бум през последните две десетилетия. Квартали като „Кръстова вада“, „Манастирски ливади“, „Малинова долина“, „Витоша“ и районите около...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ