Комисията по архитектура на СОС прие Eтични правила за реклама в София

Комисията по архитектура към СОС одобри и допълни предложените от асоциациите за външна реклама Eтични правила при поставянето на билбордове в София.

Според записаните текстове, всяка визуална комуникация с цел реклама трябва да бъде изготвена с чувство на отговорност към обществото, както и да не злоупотребява с доверието на гражданите.

В съдържанието на рекламните съоръжения не трябва:

– да има никакви твърдения или визуализации, които да посочват неверни твърдения или изопачаване на факти;

– да оправдава и насърчава действия, които нарушават закона, кодексите на саморегулация или общоприетите стандарти за отговорно поведение спрямо околната среда.

По време на разглеждането на правилата в Комисията по архитектура шефът на Градския парламент поиска да се допълни изрично ограничение на рекламата на продукти, наподобяващи наркотични вещества, особено в близост до учебни заведения.

Правилата се отнасят до всички оператори на външна реклама, включително рекламодателите, комуникационните агенции и др.

Related Articles

Задължително: Сменяме старите водомери и топломери с умни. Ще отчитат дистанционно

Нова мярка за отчитане на консумираната топла вода и топлоенергия на абонатите на ТЕЦ влза в сила от края на годината. Тези, които пропуснат...

В Свищов: Изградиха нови центрове за социални услуги

Община Свищов приключи с изграждането на центровете, където ще се предоставят три нови социални услуги за хора с интелектуални и физически увреждания. Строежите са...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ