Двама нови зам.-кметове в София

Двама нови заместник-кметове се присъединяват към екипа на Столична община, считано от 10 септември 2025 г. Това са Георги Клисурски и Стефан Дъров. Никола Лютов остава на длъжността си зам.-кмет с направление “Обществено строителство”, съобщават от местната управа.

Георги Клисурски поема ресор „Финанси и здравеопазване“. Той е утвърден експерт с опит в управлението на публичните финанси. В периода 2023–2024 г. е заемал поста заместник-министър на финансите с отговорности по държавния бюджет, държавния дълг и финансите на общините. Бил е член на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса и председател на Съвета на директорите на „България Хели Мед Сървиз“ ЕАД – дружеството, отговорно за въвеждането в експлоатация на медицинските хеликоптери в страната. Преди своята работа в публичния сектор, г-н Клисурски натрупва професионален опит в международни компании.

Стефан Дъров ще бъде назначен за заместник-кмет по направление „Правен и административен контрол“. Г-н Дъров има близо 20 години стаж като адвокат в Софийска адвокатска колегия. През 2006 г. се дипломира в Юридически факултет на Софийски университет „Св. Климент Охридски“, със специализация „Правораздаване“. Професионалната му дейност е ориентирана към консултиране и процесуално представителство на лица и организации в съдебни, административни и арбитражни производства, включително пред Европейския съд по правата на човека.

Related Articles

България получава близо 1 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

ЕК одобри четвъртото ни искане за плащане „Европейската комисия даде положителна оценка на четвъртото искане за плащане на България по Националния план за възстановяване и...

Жителите на Северна България определят кои обекти да получат европейско финансиране

Жителите на Северна България ще могат да посочат най-важните приоритети за развитие на населените места чрез специално допитване. То се провежда от Управляващия орган...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ