На финалната права е изграждането на канализация на улица в Ямбол

В изпълнение на плановете за подобряване на инфраструктурата в града, напредват строително-монтажните дейности по изграждането на канализационната мрежа на улица „Шести септември“. Целта е да се осигури ефективно отвеждане на отпадните битови и повърхностни води в района и да се изградят необходимите съоръжения за отводняване.

Това е един от районите в града, където никога не е била изграждана канализационна мрежа, нито съоръжения за отвеждане на дъждовни и повърхностни води. По тази причина живеещите там да се сблъскват с кал и наводнения години наред. Изграждането на канализация на улица „Шести септември“ беше включено в списъка с приоритетни проекти, финансирани от държавния бюджет за 2025 г. На първи етап проектът обхваща част от улица „Шести септември“ и включва полагане на 274 метра нови канализационни тръби.

Новата канализационна система ще намали риска от наводнения и ще подобри екологичната обстановка в квартала. За всички имоти в обхвата на проекта, включително незастроените, ще бъдат изградени канализационни отклонения (СКО) до главните ревизионни шахти. В момента се изпълнява основното трасе, като се следи за спазване на стандартите за безопасност и опазване на околната среда.

Междувременно е издадено и строително разрешение на „ВиК“-Ямбол за изграждане на водопровод на улицата, финансиран по проект на държавното предприятие.

Related Articles

Укрепват моста на река Струма при с. Мурсалево

Одобрен е проектът за укрепване на моста на река Струма при с. Мурсалево. Има и осигурено финансиране в размер на около 300 хил.евро, така...

Монумент Бузлуджа става отново сцена за арт преживяване

От 14 до 16 август фестивалът OPEN BUZLUDZHA отново ще превърне монумент Бузлуджа в локация за музика, светлини ефекти и културни прояви. Сцената тази...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ