За първи път: Парк патрул ще контролира платеното паркиране в София

Първият автомобил за паркинг контрол в София вече е факт, съобщиха от Центъра за градска мобилност (ЦГМ). Чрез новата дигитализирана система ще може да се прави проверка за неправилно паркиране в реално време.

Новият автомобил е снабден с две камери, които при движение в столицата засичат номерата на автомобилите, които са в нарушение и се налага поставянето на скоба. При авария системата може да бъде лесно възстановена.

Проектът за дигитализация на всички услуги по паркирането от такъв мащаб и с такива възможности е пилотен за България и Балканите. В бъдеще ще може да се поставя дигитална скоба и да се връчват дигитални талони. Така автомобилите ще могат да се движат, но ще има технологии за контрол.

До края на март всички коли на „Градска мобилност“ ще бъдат оборудвани по същия начин. Дигитализацията ще продължи с пускане на нов сайт и мобилно приложение.

Related Articles

АПИ с ремонти на третокласни пътища и участъци от АМ“Тракия“

Агенция „Пътна инфраструктура“ започва основен ремонт на близо 29 километра третокласни пътища в област Добрич. Паралелно с това се въвеждат временни промени в организацията...

Нови карти с достъпни туристически маршрути на Варна за хора с двигателни затруднения

От 1 юли в Туристическия информационен център на Община Варна ще бъдат на разположение безплатни карти на маршрута „Варна за всички“ - специализиран туристически...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ