Предложение: Да се прекрати концесията на пристанище „Росенец”

Внасяме предложение за прекратяване на концесията на пристанище „Росенец“, обявиха от „Продължаваме промяната”. Идеята е българската държава да си върне обратно контрола на обекта. Ако предложението бъде гласувано в парламента ще се прекрати концесията на пристанището, която беше увеличена от служебния кабинет с 24 години без мотиви.

Според вносителите на предложението контролът върху това пристанище е ключов за държавата. „По принцип всички ключови инфраструктури трябва да бъдат под контрола на държавата – особено тези по границата. В миналото винаги е имало съмнения какъв е контролът на това пристанище. А нашата цел е влизане в Шенген и това е голяма и ясна стъпка в тази посока. Министерство на транспорта заяви вече, че може да оперира това пристанище. Така ще има приходи, които ще влизат в хазната”, аргументират се от коалицията.

Related Articles

След южните квартали: Къде ще се строи в София през следващото десетилетие

Южна София беше големият победител на жилищния бум през последните две десетилетия. Квартали като „Кръстова вада“, „Манастирски ливади“, „Малинова долина“, „Витоша“ и районите около...

Еврото е привлякло 7 пъти повече чужди инвестиции до април

Преките чуждестранни инвестиции в страната убедително бележат ръст от началото на годината, когато България влезе в еврозоната и единната европейска валута замени лева. По данни...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ