Предложение: Да се прекрати концесията на пристанище „Росенец”

Внасяме предложение за прекратяване на концесията на пристанище „Росенец“, обявиха от „Продължаваме промяната”. Идеята е българската държава да си върне обратно контрола на обекта. Ако предложението бъде гласувано в парламента ще се прекрати концесията на пристанището, която беше увеличена от служебния кабинет с 24 години без мотиви.

Според вносителите на предложението контролът върху това пристанище е ключов за държавата. „По принцип всички ключови инфраструктури трябва да бъдат под контрола на държавата – особено тези по границата. В миналото винаги е имало съмнения какъв е контролът на това пристанище. А нашата цел е влизане в Шенген и това е голяма и ясна стъпка в тази посока. Министерство на транспорта заяви вече, че може да оперира това пристанище. Така ще има приходи, които ще влизат в хазната”, аргументират се от коалицията.

Related Articles

Нови карти с достъпни туристически маршрути на Варна за хора с двигателни затруднения

От 1 юли в Туристическия информационен център на Община Варна ще бъдат на разположение безплатни карти на маршрута „Варна за всички“ - специализиран туристически...

Община Кюстендил се сдоби с два електромобила

Община Кюстендил се сдоби с два електромобила, тип пикап, за подобряване на социалните услуги. Проектът е финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост. Електромобилите...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ