Слагат под режим водоподаването в пазарджишка община

Режим за потреблението на вода въвеждат в община Лесичово, съобщиха от “Водоснабдяване и канализация” в Пазарджик. Причината дружеството да въведе ограничителната мярка е силното нарастване на ползването на питейна вода за непитейни нужди, дължащо се на горещото и сухо време.

С наложения режим ще се акумулира вода във водоемите над Церово и Лесичово за осигуряване на нормално водоснабдяване.

До нормализиране на ситуацията, в общината ще се спира водоподаването от 22:00 до 6:00 часа. От дружеството посочват още, че при незадоволителен ефект от нощния режим ще се въведе допълнително ограничение на водоподаването от 11:00 до 18:00 часа, с цел осигуряването му във вечерните часове.

От ВиК Пазарджик припомнят, че частично бедствено положение заради липса на вода беше обявено в община Ракитово преди седмица. Причината беше липса на нормално водоподаване до жителите на града поради голяма авария на силно амортизиран външен водопровод.

Related Articles

Жителите на Северна България определят кои обекти да получат европейско финансиране

Жителите на Северна България ще могат да посочат най-важните приоритети за развитие на населените места чрез специално допитване. То се провежда от Управляващия орган...

Масирани проверки на строителните обекти в София

Столичният инспекторат осъществява засилен контрол върху строителните обекти във всички райони на София. За последните две седмици са извършени 157 проверки на терен, при...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ