Слагат под режим водоподаването в пазарджишка община

Режим за потреблението на вода въвеждат в община Лесичово, съобщиха от “Водоснабдяване и канализация” в Пазарджик. Причината дружеството да въведе ограничителната мярка е силното нарастване на ползването на питейна вода за непитейни нужди, дължащо се на горещото и сухо време.

С наложения режим ще се акумулира вода във водоемите над Церово и Лесичово за осигуряване на нормално водоснабдяване.

До нормализиране на ситуацията, в общината ще се спира водоподаването от 22:00 до 6:00 часа. От дружеството посочват още, че при незадоволителен ефект от нощния режим ще се въведе допълнително ограничение на водоподаването от 11:00 до 18:00 часа, с цел осигуряването му във вечерните часове.

От ВиК Пазарджик припомнят, че частично бедствено положение заради липса на вода беше обявено в община Ракитово преди седмица. Причината беше липса на нормално водоподаване до жителите на града поради голяма авария на силно амортизиран външен водопровод.

Related Articles

Масирани проверки на строителните обекти в София

Столичният инспекторат осъществява засилен контрол върху строителните обекти във всички райони на София. За последните две седмици са извършени 157 проверки на терен, при...

Задължително: Сменяме старите водомери и топломери с умни. Ще отчитат дистанционно

Нова мярка за отчитане на консумираната топла вода и топлоенергия на абонатите на ТЕЦ влза в сила от края на годината. Тези, които пропуснат...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ