Министър Шишков: С изменението на ЗУТ настойчиво предлагаме законност

„Трябва да решим дали търсим законност или замитане. Това, което настойчиво предлагаме, е законност. Т.е. по законов ред да направим така, че да запазим изградените инфраструктурни обекти, но по законов ред, а не да забравим какво се е случило с тях.“ Това каза министърът на регионалното развитие и благоустройството арх. Иван Шишков на брифинг след днешното заседание на Министерския съвет. На него беше разгледано предложеното изменение на Закона за устройство на територията, с което се предлага търпимост за изградени в отклонение на нормите инфраструктурни обекти.

Министърът напомни, че за втори път се предлага промяна в закона с цел придобиване на търпимост за констатираните незаконни строителства във връзка с ремонта на пътища, част от магистрала „Хемус“ и язовирите.

Арх. Шишков подчерта, че не става въпрос за строителна амнистия за тези или сходни обекти. И обясни, че ако Народното събрание одобри този или подобен текст на Закона за устройство на територията, те ще бъдат изследвани, ще бъдат създавани строителни книжа и документи, за да има сигурност, че отговарят на нормите и на подробните устройствени планове.

Related Articles

В Свищов: Изградиха нови центрове за социални услуги

Община Свищов приключи с изграждането на центровете, където ще се предоставят три нови социални услуги за хора с интелектуални и физически увреждания. Строежите са...

С 5 млн. евро разширяват канализационната мрежа в кв. „Горубляне“

Над 460 домакинства ще се възползват от модернизацията на инженерната инфраструктура Стартира изпълнението на инвестиционния проект „ВиК мрежи в кв. „Горубляне“ от „Софийска вода“, който...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ