Пращаме закона за еврото в ЕК

Работата по проекта на Закон за въвеждане на еврото в България е в напреднала фаза. Законопроектът е изготвен от работна група към Координационния съвет за подготовка на България за членство в еврозоната, включващ голям брой институции, съобщават от екипа на служебния премиер Гълъб Донев.

Предстои окончателно съгласуване на проекта между националните институции, след което той ще бъде изпратен за съгласуване от Европейската комисия и Европейската централна банка.

Чак след това законопроектът ще бъде пуснат за обществено обсъждане. След одобрението му от Министерски съвет Законът за въвеждане на еврото ще трябва да се одобри и от Народното събрание.

По отношение на останалите закон – този за БНБ вече е изпратен за съгласуване в ЕК и ЕЦБ, посочва министър-председателят. След отразяване на становищата на двете европейски институции, предстои публикуването му за обществено обсъждане.

Related Articles

Задължително: Сменяме старите водомери и топломери с умни. Ще отчитат дистанционно

Нова мярка за отчитане на консумираната топла вода и топлоенергия на абонатите на ТЕЦ влза в сила от края на годината. Тези, които пропуснат...

Напълно обновен: Спортен комплекс „Локомотив“ във Варна отвори врати

Строително-ремонтните дейности в Спортен комплекс „Локомотив“ във Варна завършиха и комплексът е готов отново да посрещне спортните клубове, състезателите и младите таланти на града....

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ