Започва строителството на Мултимодалната логистична платформа София-Запад

Проектът се финансира по Механизма за свързване на Европа 2021 – 2027 г.

Заместник министър председателят и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов ще даде начало на строителството на Мултимодалната логистична платформа София-Запад (жп интермодален терминал Волуяк) от 13:30 часа, съобщиха от пресцентъра на Министерството на транспорта и съобщенията .

Проектът се финансира по Механизма за свързване на Европа 2021 – 2027 г., а бенефициент е „Трансекспрес“ ЕООД.

В резултат на изпълнението ще се постигне модернизиране и подобряване на капацитета на терминала, развитие на достъпа на регионалната промишленост до интермодален железопътен товарен транспорт и значително подобряване на транспортните потоци между държавите членки на Европейския съюз, обявиха тогава от МТС. Продължителността на проекта е 29 месеца. По механизма ще бъдат отпуснати 8 590 759 евро.

Related Articles

Нови обучения в сектор „Строителство“ до края на юни

Европейски Цифров Иновационен Хъб в сектор строителство (ЕЦИХ) обяви обученията, които провежда за специалисти до края на месец юни 2026г. Присъствено обучение на тема “Възможности...

Нова обществена минерална баня отвори врати в разложкото село Баня

Новоизградена обществена минерална баня отвори врати в разложкото село Баня. Тя е изградена със средства от държавния бюджет чрез Министерството на регионалното развитие и...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ