Ученици изработиха ергономичен чин за правилна стойка

Ученици от Националната професионална гимназия по горско стопанство и дървообработване в Тетевен изработиха ергономичен чин, който предотвратява гръбначни изкривявания. С изобретението си младежите спечелиха първо място на националното състезание „Мебели, стилни мебели и дърворезба“ на МОН в категория „Мебели“

Второто място в същата категория бе за отбора на ПГ „Цар Иван Асен II“ в Хасково, чийто ученици представиха колекцията си от съвременни мебели за отдих. На трето място са възпитаниците на ПГ „Академик Ангел Балевски“ в Троян за изработени мебели в индустриален стил.

Отборите се състезаваха в общо три категории – „Мебели“, „Стилни мебели“ и „Дърворезба“. В категория „Стилни мебели“ победител е Професионалната гимназия по вътрешна архитектура и дървообработване „Христо Ботев“ в Пловдив. Те представиха секционен шкаф, изработен от дъбова дървесина със стъклена врата с витраж и дърворезба.

сн. kmeta.bg

Related Articles

Укрепват моста на река Струма при с. Мурсалево

Одобрен е проектът за укрепване на моста на река Струма при с. Мурсалево. Има и осигурено финансиране в размер на около 300 хил.евро, така...

България получава близо 1 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

ЕК одобри четвъртото ни искане за плащане „Европейската комисия даде положителна оценка на четвъртото искане за плащане на България по Националния план за възстановяване и...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ