1,6 млн. евро обезщетение заради мораториум за ползване на горски земи

Европейският съд по правата на човека (ЕСПЧ) постанови решение по дело, водено от семейството на Симеон Сакскобургготски срещу България. С него то осъжда страната да плати на фамилията 1,6 млн. евро обезщетение заради налагането на мораториум върху използването на горски земи.

В съобщение на съда се пояснява, че делото е по наложените ограничения за прехвърляне и търговска употреба на собственост, наложени през 2009 година.

През септември 2021 г. ЕСПЧ определи действията на българските власти като повод за понесена несъразмерна тежест от жалбоподателите. В днешното решение единодушно е присъдено обезщетение от 1 635 875 евро за имуществени вреди и 184 евро за разходи и разноски, които ще зависят от съдебно дело, разглеждано от българския съд.

Related Articles

Напълно обновен: Спортен комплекс „Локомотив“ във Варна отвори врати

Строително-ремонтните дейности в Спортен комплекс „Локомотив“ във Варна завършиха и комплексът е готов отново да посрещне спортните клубове, състезателите и младите таланти на града....

Нови карти с достъпни туристически маршрути на Варна за хора с двигателни затруднения

От 1 юли в Туристическия информационен център на Община Варна ще бъдат на разположение безплатни карти на маршрута „Варна за всички“ - специализиран туристически...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ