1,6 млн. евро обезщетение заради мораториум за ползване на горски земи

Европейският съд по правата на човека (ЕСПЧ) постанови решение по дело, водено от семейството на Симеон Сакскобургготски срещу България. С него то осъжда страната да плати на фамилията 1,6 млн. евро обезщетение заради налагането на мораториум върху използването на горски земи.

В съобщение на съда се пояснява, че делото е по наложените ограничения за прехвърляне и търговска употреба на собственост, наложени през 2009 година.

През септември 2021 г. ЕСПЧ определи действията на българските власти като повод за понесена несъразмерна тежест от жалбоподателите. В днешното решение единодушно е присъдено обезщетение от 1 635 875 евро за имуществени вреди и 184 евро за разходи и разноски, които ще зависят от съдебно дело, разглеждано от българския съд.

Related Articles

След южните квартали: Къде ще се строи в София през следващото десетилетие

Южна София беше големият победител на жилищния бум през последните две десетилетия. Квартали като „Кръстова вада“, „Манастирски ливади“, „Малинова долина“, „Витоша“ и районите около...

В Свищов: Изградиха нови центрове за социални услуги

Община Свищов приключи с изграждането на центровете, където ще се предоставят три нови социални услуги за хора с интелектуални и физически увреждания. Строежите са...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ