През 2024 г. българите са били щастливи в личен план и недоволни от ситуацията в страната

2024-та е била щастлива година за 64% от българите. 6 от 10 сънародници оценяват годината като добра в личен план, коментира социологът от Агенция „Тренд” Димитра Воева пред NOVA. По думите й това е най-високата стойност от 2019 г. насам. Според нея хората са изпитвали негативни емоции покрай Ковид пандемията и началото на войната в Украйна. „Личният живот е на първо място по положителна оценка, след това е професионалният живот, и на последно място се нарежда удовлетвореността от финансовото състояние, където негативният дял има превес”, посочи още Воева. Тя уточни, че има два фактора, които оказват значително влияние върху това българите да бъдат по-щастливи и да оценяват годината като добра за страната. „Възрастта на респондентите е от значение. По-младите хора са по-големи оптимисти, в сравнение с възрастните. Другият фактор е жизненият стандарт – хората с висше образование, по-високи доходи и живеещи в София, имат усещане за сигурност и спокойствие”, обясни Воева.

Related Articles

За 1,600 хиляди евро: Обновиха пожарната в Пловдив

Официално откриват днес обновените сгради на пловдивската пожарна на улица „Преслав“ и на „Кукленско шосе“. Общата стойност на ремонтните дейности е близо 1 милион...

Анализ на БСК: Индустриалните сектори са в криза с работната ръка

Индустриалните сектори са в криза с работна ръка, като заварчиците, кранистите и огнярите са сред най-дефицитните длъжности, сочат данни от анализ на Българската стопанска...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ