Изградиха „Зелен коридор на здравето“ в столичен квартал

Приключи проектът за достъпна градска среда „Зелен коридор на здравето в „Надежда“, реализиран в рамките на проект URBiNAT. Целта на проекта е да насърчи физическата активност на жителите на района. Изграден е пешеходен маршрут, който свързва парк „Надежда“ със Северния парк.

Зеленият коридор преминава по улиците и междублоковите пространства на жилищните комплекси „Толстой“, „Свобода“, „Надежда“ 2 и „Надежда“ 4“. В различните територии са изградени зелен амфитеатър, оранжерия в двора на едно от училищата, детски площадки, площадка за фитнес, спортни игрища, места за културни и социални мероприятия, места за почивка и екопаркинг. Извършена е реконструкция на съществуващия пешеходен мост.

В рамките на проекта URBiNAT подобни зелени коридори са създадени в градовете-партньори на Столична община – Нант и Порто. Акцент в усилията на общините е освен свързаността и подобряване на публичните пространства, зеленината и повишаване качеството на околната среда.

Related Articles

Еврото е привлякло 7 пъти повече чужди инвестиции до април

Преките чуждестранни инвестиции в страната убедително бележат ръст от началото на годината, когато България влезе в еврозоната и единната европейска валута замени лева. По данни...

Избират най-добрия проект за споделено пространство в Студентски град – София

Конкурс за бъдещи архитекти, дизайнери, урбанисти и инженери за създаване на споделено пространство в столичния Студентски град обявява фондация Visionary. Организаторите търсят иновативни идейни...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ