Започна изграждането на новия бул. “Рожен“ в столицата

Пробивът ще осигурява връзка със Северната скоростна тангента

Започна изграждането на новия булевард „Рожен“, съобщиха от пресцентъра на Столична община. Пробивът е с дължина 2 км. и ще осигури връзка със Северната скоростна тангента.

Булевардът ще бъде с две платна, по три ленти в посока, като и от двете му страни ще има локални платна. Предвижда се реконструкция и изграждане на трамвайното трасе и контактно-кабелната мрежа, заедно с цялата подземна инфраструктура – нова канализация, водопровод,както и осветление и озеленяване.

Строителните дейности започват в участъка от Северната скоростна тангента до ул. „Джерман“. Срокът за изпълнение на цялото трасе е една година.

„За да може да започне изграждането на булеварда по първия участък от 400 метра, през последните години е свършена много работа по отчуждаването, каза кметът Йорданка Фандъкова.

По думите ѝ сега връзките с Тангентата дават възможност за едно много сериозно планирано развитие на северните територии. Реализирането на този проект ще подобри връзките на главната улична мрежа на София и северните части на града със Северната скоростна тангента и републиканската пътна мрежа.​​​​​​

Related Articles

Жителите на Северна България определят кои обекти да получат европейско финансиране

Жителите на Северна България ще могат да посочат най-важните приоритети за развитие на населените места чрез специално допитване. То се провежда от Управляващия орган...

ДНСК с нов началник

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков назначи арх. Деляна Панайотова за началник на Дирекцията за национален строителен контрол. Арх. Панайотова е завършила Университета...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ