В седмицата на гората: Залесяване в Борисовата градина

За 99-та поредна година в България първата седмица на април е посветена на „Седмица на гората“, като ключови институции и хиляди граждани се включват активно, за да допринесат за увеличаване на зеленото богатство на страната ни.

Студенти и преподаватели от Лесотехническия университет участваха в почистиване на Дендрариума и зоните около сградите на ЛТУ и общежитията. . Събитията и инициативите са с акцент творчество на студентите (живопис, фотоизложби, видеоконкурс), грижа за околната среда, ековикторини, агрономически игри и състезания, лекоатлетическа щафета, многобои и други.

Общата ни отговорност към гората ще бъде заявена като ръководството, преподавателите и студентите на ЛТУ ще участват в акция по залесяване в с. Лукорско, на 4 април, съвместно с Изпълнителна агенция по горите и Държавно горско стопанство София. На 5 април екоактивностите продължават със залесяване в Борисовата градина, съвместно със Столична община.

Related Articles

Габрово модернизира градския транспорт с електронно таксуване

В обществения транспорт на Габрово много скоро ще се въведе нова система за електронно таксуване, която ще направи пътуването по-бързо и по-удобно за пътниците,...

АПИ с ремонти на третокласни пътища и участъци от АМ“Тракия“

Агенция „Пътна инфраструктура“ започва основен ремонт на близо 29 километра третокласни пътища в област Добрич. Паралелно с това се въвеждат временни промени в организацията...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ