В седмицата на гората: Залесяване в Борисовата градина

За 99-та поредна година в България първата седмица на април е посветена на „Седмица на гората“, като ключови институции и хиляди граждани се включват активно, за да допринесат за увеличаване на зеленото богатство на страната ни.

Студенти и преподаватели от Лесотехническия университет участваха в почистиване на Дендрариума и зоните около сградите на ЛТУ и общежитията. . Събитията и инициативите са с акцент творчество на студентите (живопис, фотоизложби, видеоконкурс), грижа за околната среда, ековикторини, агрономически игри и състезания, лекоатлетическа щафета, многобои и други.

Общата ни отговорност към гората ще бъде заявена като ръководството, преподавателите и студентите на ЛТУ ще участват в акция по залесяване в с. Лукорско, на 4 април, съвместно с Изпълнителна агенция по горите и Държавно горско стопанство София. На 5 април екоактивностите продължават със залесяване в Борисовата градина, съвместно със Столична община.

Related Articles

В Свищов: Изградиха нови центрове за социални услуги

Община Свищов приключи с изграждането на центровете, където ще се предоставят три нови социални услуги за хора с интелектуални и физически увреждания. Строежите са...

100 годишната сграда на театъра в Хасково грее след основен ремонт

Емблематичната 100 годишна сграда на театъра в Хасково грейна в пълния си блясък след основен ремонт. Проектът „Енергийно обновяване на сградата на ДКТ „Иван...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ