Представят резултатите от проекта за нов затвор в с. Самораново

На 29 април представят резултатите по проекта за новия затвор, който се изгражда край дупнишкото с. Самораново. Той е на стойност около 35 млн. лева и се изпълнява по Норвежкия финансов механизъм 2014-2021 г., съобщават от правосъдното министерство. Комплексът е за 400 осъдени и ще бъде показан на норвежките партньори. В срещата ще участват представители от Министерството на правосъдието и Главна дирекция „Изтърпяване на наказанията“.

Срещата на терена в Самораново и пресконференция са насрочени за след 14 часа. В модерния комплекс ще бъдат настанени 400 лишени от свобода, изграден е учебен център за 100 служители на ГДИН, ново преходно отделение, училище, цехове за работа, социален център, административна сграда и др.

Изграден е и модерен арест за 40 души. Очакванията са в новия затвор първите лишени от свобода да бъдат настанени, когато всички нови процедури, обучения на служители и тестове за сигурност бъдат проведени и въведени на място. Процесът ще бъде подпомогнат и наблюдаван от Норвежката корекционна служба.

Затворът вече е вързан за ВиК мрежата от 29 февруари с отделна партида, каза кметът на селото Райко Цветков.

Related Articles

НСОРБ събира местната и централната власт за диалог по бъдещето на българските общини

На 18 юни 2026 г. Националното сдружение на общините в Република България (НСОРБ) ще събере в София кметовете на българските общини и представители на...

Ремонтът на Дунав мост се очаква да приключи до края на юни

Продължаващият втора година ремонт на българската част на Дунав мост трябва да приключи до края на месеца, това обяви областният управител на Русе проф....

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ