Предложение: Да се прекрати концесията на пристанище „Росенец”

Внасяме предложение за прекратяване на концесията на пристанище „Росенец“, обявиха от „Продължаваме промяната”. Идеята е българската държава да си върне обратно контрола на обекта. Ако предложението бъде гласувано в парламента ще се прекрати концесията на пристанището, която беше увеличена от служебния кабинет с 24 години без мотиви.

Според вносителите на предложението контролът върху това пристанище е ключов за държавата. „По принцип всички ключови инфраструктури трябва да бъдат под контрола на държавата – особено тези по границата. В миналото винаги е имало съмнения какъв е контролът на това пристанище. А нашата цел е влизане в Шенген и това е голяма и ясна стъпка в тази посока. Министерство на транспорта заяви вече, че може да оперира това пристанище. Така ще има приходи, които ще влизат в хазната”, аргументират се от коалицията.

Related Articles

България получава близо 1 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

ЕК одобри четвъртото ни искане за плащане „Европейската комисия даде положителна оценка на четвъртото искане за плащане на България по Националния план за възстановяване и...

Фотоизложба разказва историята на изчезналата улица „Търговска“ в София

В подлеза до Президентството може да бъде видяна историята на изчезналата улица "Търговска" в столицата. Експонирани са интересни снимки от стара София, предоставени от...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ