Община Смолян превръща изгоряло училище в Младежки център

Община Смолян планира да превърне изгорялата сграда на бившия техникум по дървообработване в Младежки център. Проектът, който вече е одобрен, ще се финансира със средства от Националния план за възстановяване и устойчивост.

Общата стойност на договора е 3 700 000,00 лв. Срокът за изпълнение на строителните дейности е 36 месеца.

Младежкият център ще се помещава в северното крило на изгорялото преди години училище. Отредената част от сградата ще бъде напълно преустроена в пространство със зали за срещи, неформално обучение, култура, изкуство, творчество, спорт и места за настаняване. За успеха на това начинание Общината ще си партнира с активната местна организация „Млади изследователи за младежко развитие“ и неправителствени организации.

Освен строително-ремонтни дейности, проектът включва обзавеждане и оборудване на помещенията, наемане на служители, външни експерти и ментори. Новият Младежки център ще предоставя разнообразни дейности (включително и международни), както и цялостни услуги в помощ на личностното развитие и пригодността за заетост на учениците и младежите на възраст до 29 години.

Related Articles

12 тона опасни отпадъци предадоха софиянци за 5 месеца

Над 12 тона опасни отпадъци са събрани на територията на Столичната община през първите 5 месеца на 2026 г. Те са предадени от гражданите...

Тервел: Завършиха инфраструктурата на двата нови квартала в града

Завършиха основните работи по изграждане на инфраструктурата на двата нови квартала в гр. Тервел. Районите са образувани от свободни общински дворни места. Изградени са...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ