Община Казанлък минава на екологичен градски транспорт

Община Казанлък спечели проект за осигуряване на екологични превозни средства за градски и междуселищен превоз на пътници и подобряване на инфраструктурата.

Проектът е на стойност 6 733 000.00 лв. Средствата се осигуряват от Министерството на регионалното развитие и благоустройството чрез процедурата „Екологосъобразна мобилност“ по Плана за възстановяване и устойчивост, съобщиха от Общината.

Освен покупка на нови автобуси и тролейбуси с нулеви емисии, по проекта ще се финансира и изграждането и поддръжката на зарядни станции за превозните средства на обществения транспорт.

Новите електробуси, освен, че дават една по-евтина услуга, ще намалят и разходите за гориво и вредните емисии. 80% от емисиите на градовете се дължат на моторни превозни средства. Ето защо градската мобилност е от ключово значение за превръщането на европейските градове в устойчиви градски пространства.

Related Articles

До 8 юни се подават оферти за инженеринга на проекта „Отваряне на града към морето“

На 8 юни 2026 г. изтича срокът за подаване на оферти по обществената поръчка за инженеринг на проекта „Отваряне на града към морето“ –...

По график: Започна миене на подлезите в София

Столична община извършва по предварителен график почистване и миене на транспортни подлези на територията на София. Дейността е част от регулярното почистване и поддържане...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ