Крумовград ще има пречиствателна станция за отпадни води

В община Крумовград ще бъде изградена пречиствателна станция за отпадни води за 34 милиона лева. Тя е част от мащабен проект за изцяло нова водоснабдителна и канализационна мрежа, финансиран от Оперативната програма „Околна среда“.

Договорът за строителството е подписан на извънредно заседание на Асоциацията по ВиК в Кърджали, информира kmeta.bg. Срокът за изпълнение на проекта е до 2029 година.

Освен в Крумовград, пречиствателни станции ще бъдат изградени в общините Момчилград и Джебел. В следващите месеци предстоят въвеждане на мерки за ограничаване загубите на вода и подобряване на ВиК инфраструктурата в района на Кърджали, съобщиха от областната администрация.

Related Articles

Масирани проверки на строителните обекти в София

Столичният инспекторат осъществява засилен контрол върху строителните обекти във всички райони на София. За последните две седмици са извършени 157 проверки на терен, при...

Монумент Бузлуджа става отново сцена за арт преживяване

От 14 до 16 август фестивалът OPEN BUZLUDZHA отново ще превърне монумент Бузлуджа в локация за музика, светлини ефекти и културни прояви. Сцената тази...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ