Изграждат нова система за сметосъбиране в Кюстендил

До 17 януари представителите на бизнеса в Кюстендил трябва да предоставят в общинската администрация договор с фирмите, които са оторизирани да третират битовите им отпадъци, съобщи на брифинг кметът Петър Паунов. Той информира, че се изгражда нова система за сметосъбиране, чиято площадка е на финален етап. Предвижда се тя да бъде завършена до края на годината, след което да бъде въведена в експлоатация. „Изчакваме до края на седмицата дали ще има значимо предложение за третиране на отпадъците от предприемачите. Ако такова няма, община Кюстендил ще създаде собствено дружество за управление“, каза Паунов. Той уточни, че ще предложи на Общинския съвет администрацията да дофинансира спечелените проекти за физкултурен салон на едно училище и за изграждането на нова спортна площадка на друго. За целта ще бъдат необходими около 40-50 хиляди лева, защото и при двата проекта предвидените средства от държавата са недостатъчни.

Related Articles

До 10 юни: Приемат препоръки и възражения по проекта за ПУП на Борисовата градина

Тече срокът за препоръки, становища и възражения по проекта за Подробен устройствен план на Борисовата градина, след като той бе представен публично пред обществеността. ”Най-големият...

Форум: Как 80 хектара железопътна зона могат да се превърнат в парк

Събитията са в рамките на инициативата “Нов живот за Сточна гара” От 10 до 12 юни зоната в и около бившата Сточна гара в София...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ