За първи път: Парк патрул ще контролира платеното паркиране в София

Първият автомобил за паркинг контрол в София вече е факт, съобщиха от Центъра за градска мобилност (ЦГМ). Чрез новата дигитализирана система ще може да се прави проверка за неправилно паркиране в реално време.

Новият автомобил е снабден с две камери, които при движение в столицата засичат номерата на автомобилите, които са в нарушение и се налага поставянето на скоба. При авария системата може да бъде лесно възстановена.

Проектът за дигитализация на всички услуги по паркирането от такъв мащаб и с такива възможности е пилотен за България и Балканите. В бъдеще ще може да се поставя дигитална скоба и да се връчват дигитални талони. Така автомобилите ще могат да се движат, но ще има технологии за контрол.

До края на март всички коли на „Градска мобилност“ ще бъдат оборудвани по същия начин. Дигитализацията ще продължи с пускане на нов сайт и мобилно приложение.

Related Articles

„Говорещи“ кошчета и високотехнологичен фонтан в обновения парк в Стара Загора

Едно от най-разпознаваемите и обичани пространства в центъра на Стара Загора вече посреща посетители с нова визия. Дейностите по ремонта на парк „Пети октомври“...

Techno Expo 2026 отбелязва 5 години иновации и индустриални технологии

От 10 до 13 юни 2026 г. в Корпоративно-сервизния център ЕВРОМАРКЕТ в Казичене, познат като Euromarket City, ще се проведе юбилейното пето издание на...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ