Започва строителството на Мултимодалната логистична платформа София-Запад

Проектът се финансира по Механизма за свързване на Европа 2021 – 2027 г.

Заместник министър председателят и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов ще даде начало на строителството на Мултимодалната логистична платформа София-Запад (жп интермодален терминал Волуяк) от 13:30 часа, съобщиха от пресцентъра на Министерството на транспорта и съобщенията .

Проектът се финансира по Механизма за свързване на Европа 2021 – 2027 г., а бенефициент е „Трансекспрес“ ЕООД.

В резултат на изпълнението ще се постигне модернизиране и подобряване на капацитета на терминала, развитие на достъпа на регионалната промишленост до интермодален железопътен товарен транспорт и значително подобряване на транспортните потоци между държавите членки на Европейския съюз, обявиха тогава от МТС. Продължителността на проекта е 29 месеца. По механизма ще бъдат отпуснати 8 590 759 евро.

Related Articles

Еврото е привлякло 7 пъти повече чужди инвестиции до април

Преките чуждестранни инвестиции в страната убедително бележат ръст от началото на годината, когато България влезе в еврозоната и единната европейска валута замени лева. По данни...

АПИ с ремонти на третокласни пътища и участъци от АМ“Тракия“

Агенция „Пътна инфраструктура“ започва основен ремонт на близо 29 километра третокласни пътища в област Добрич. Паралелно с това се въвеждат временни промени в организацията...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ