В Русе очакват 15 нови тролейбуси на електроенергия

15 нови тролейбуси на електроенергия ще пристигнат в Русе до няколко месеца. За това се договориха кметът на Общината Пенчо Милков, зам.-посланикът на Чешката република у нас Петър Вавра и представителите на фирмата Емил Кимак и Индржих Худи.

Новите превозни средства ще бъдат от чешката марка SOR, които ще влязат в автопарка на „Общински транспорт – Русе“. Очаква се доставката да започне през лятото.

Тролейбусите ще бъдат с 10-годишна гаранция. Ще се движат изцяло на електроенергия – с нулеви вредни емисии. Отоплението и климатизацията им също са изцяло електрически захранени. Ще могат да превозват до 86 пътници – 33 седящи и 53 правостоящи.

Превозните средства са от ново поколение и осигуряват достъпна среда за хора с намалена подвижност и майки с колички. Подът им е нисък, а на средната врата има платформа за колички.

Related Articles

Завърши основният ремонт на СУ „Стоян Заимов“ в Плевен

Приключиха ремонтните дейности и модернизацията на СУ „Стоян Заимов“ - Плевен. Обновяването се извърши с финансиране от Националния план за възстановяване и устойчивост, Процедура...

Нов приключенски парк за деца отвори врати в Кюстендил

Кметът на Община Кюстендил инж. Огнян Атанасов и кметът на община Крива Паланка Сашко Митовски официално откриха новоизградения Общински приключенски парк за деца –...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ