Трансформират общински имоти в „Дианабад“ за нуждите на администацията

Няколко общински имота в столичния квартал „Дианабад“ ще бъдат продадени. Единият терен се намира срещу спортен комплекс „Диана“ и в момента се използва за паркинг от живущите наоколо. Оценката на районното кметство е за 10 млн. лв., а при търг може да стигне до 15 млн. лв. предвид мястото и позволената височина на строеж.

Другият обект е сградата на районната община, която е вече тясна за нуждте на администрацията, а и всъщност е предназначена за детска градина. Затова се предлага тези два обекта да се заменят срещу строеж на нова сграда, която да отговори на потребностите на жителите на квартала.

Related Articles

След южните квартали: Къде ще се строи в София през следващото десетилетие

Южна София беше големият победител на жилищния бум през последните две десетилетия. Квартали като „Кръстова вада“, „Манастирски ливади“, „Малинова долина“, „Витоша“ и районите около...

България получава близо 1 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

ЕК одобри четвъртото ни искане за плащане „Европейската комисия даде положителна оценка на четвъртото искане за плащане на България по Националния план за възстановяване и...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ